Romantyczny ślub nad brzegiem morza to kadr, który kojarzy nam się głównie z filmami. Szum fal, piasek pod stopami i piękne dekoracje to wyjątkowa sceneria, która zachwyca i sprawia, że wiele Panien Młodych marzy o tego typu aranżacji ślubnej. Na szczęście od 2015 roku śluby takie można organizować również w naszym kraju, a nasza firma bardzo chętnie pomoże w organizacji tego typu uroczystości. Sprawdź, jak może wyglądać i jak zaplanować ślub na Półwyspie Helskim!
Od czego rozpocząć planowanie ślubu na plaży?
Organizacja ślubu na plaży nie należy do najprostszych, ponieważ miejsce ceremonii musi zostać przygotowane zgodnie z wytycznymi urzędników. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem podczas planowania ślubu na plaży półwyspu jest zatrudnienie wedding plannera/dekoratora, który zadba o wszelkie szczegóły imprezy. Dodatkowo skorzystanie z takich usług pozwoli nam odpocząć przed samą ceremonią i nie martwić się o takie szczegóły, jak rozwinięcie dywanu na plaży.
Kolejny krok to dokładne zaplanowanie, czego tak naprawdę oczekujemy od wedding plannera i uroczystości. To właśnie na tym etapie powinniśmy ustalić, jaka stylizacja podoba nam się najbardziej, ile osób chcemy zaprosić na ślub oraz co zrobić w sytuacji nagłego załamania pogody. Decydując się na skorzystanie z usług The Rings możecie również wybrać pomiędzy organizacją ślubu na plaży półwyspu helskiego w Kuźnicy lub Jastarni.
Jaką stylizację na ślub na plaży wybrać?
Nieprzemijającym hitem ślubów organizowanych na plaży są pampasy i wszystko, co można zaliczyć do stylu boho. Taka kompozycja okazałych traw wygląda naprawdę efektownie i idealnie współgra z kolorem piasku. Decydując się na tego typu aranżację, warto postawić również na makramy, zwiewne firanki, rustykalne dodatki oraz kwiaty kolorystycznie dopasowane do całej oprawy. W ten sposób jesteśmy w stanie wykonać stylizację, która będzie idealne współgrać z miejscem uroczystości oraz zachwyci każdego przybyłego gościa.
Ile krzeseł dla gości należy przygotować?
Organizując krótką ceremonię plenerową na plaży, nie zawsze warto jest rozstawiać krzesła dla wszystkich kilkudziesięciu gości. Najważniejsze jest to, by pamiętać o miejscach siedzących dla najstarszych oraz najbliższych osób w rodzinie, a chcąc uniknąć wszelkich kłopotliwych sytuacji z usadzaniem gości, najlepiej jest zapewnić około 30% miejsc siedzących.
Czy warto inwestować w bufet na plaży?
Ceremonia ślubu na plaży Półwyspu Helskiego nie jest długa i trwa około 20 minut. Po części oficjalnej, warto jest jednak pozostać chwilę na miejscu, by skorzystać z uroków plaży i pięknego słońca. Ponadto jest to najlepszy moment na wykonanie zdjęć rodzinnych oraz sesji ślubnej, co pozwoli nam uniknąć ponownego przyjeżdżania na miejsce ślubu.
Bardzo dobrym pomysłem na ten moment po uroczystości jest zamówienie bufetu z przekąskami. Nasza firma również oferuje tego typu usługi, dzięki którym będziecie mieli pewność, że żaden z gości nie będzie skarżyć się na głód w trakcie imprezy. Dodatkowo odpowiednio skomponowany z dekoracją bufet to również bardzo ładne tło do zdjęć.
Jak zabezpieczyć ceremonię przed deszczem?
Ślub na Półwyspie Helskim to ciekawy i wyjątkowo romantyczny pomysł, jednak nie należy zapominać o tym, że pogoda w naszym kraju lubi płatać figle. Z tego powodu zawsze proponujemy odpowiednie zabezpieczenie przed deszczem w postaci namiotu oraz lokalu znajdującego się nieopodal. W obu lokalizacjach mamy zaprzyjaźnione restauracje z widokiem na zatokę, które umożliwiają przeniesienie uroczystości do wnętrza po wcześniejszym wykupieniu obiadu weselnego.
Inną istotną kwestią organizacyjną jest zapewnienie gościom (szczególnie tym starszym) odpowiednich warunków przy wejściu na plażę. Jeśli planujemy ślub w butach i szpilkach, dobrze jest również zapewnić przybyłym dojście do miejsca ceremonii w postaci eleganckiego dywanowego chodnika.
O jakich sprawach urzędowych warto pamiętać?
Planując ślub na plaży Półwyspu Helskiego w konkretnym terminie, najlepiej jest zjawić się w odpowiednim USC już pół roku przed datą ślubu. W tym dniu należy złożyć tzw. „zapewnienie” oraz prośbę o udzielenie ślubu poza urzędem wraz z dokładnie określonym miejscem ceremonii. Nie każdy USC wyrazi zgodę na organizację ślubu na plaży, na szczęście jesteśmy w stałym kontakcie z Urzędem Stanu Cywilnego, któremu podlega rejon Półwyspu Helskiego, dzięki czemu jesteśmy w stanie ułatwić wszelkie formalności.
Warto również pamiętać, że przed samym ślubem będziemy musieli okazać urzędnikowi dowody osobiste narzeczonych i świadków. Najlepiej jest to zrobić jeszcze przed samą ceremonią, by nie psuć sobie całej atmosfery tak oczywistymi formalnościami.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Plaża to miejsce, które zawsze kojarzy się z szumem wiatru. Z tego powodu nawet niewielkie uroczystości muszą być organizowane z odpowiednim nagłośnieniem. Warto o tym pamiętać, by nasi bliscy mogli dokładnie wysłuchać słów przysięgi małżeńskiej. Inną, przyziemną, lecz bardzo ważną sprawą jest zapewnienie gościom toalety w pobliżu miejsca ceremonii oraz wybór plaży znajdującej się przy parkingu. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia gości, ale również ekipy dekoratorskiej.